Konkurso „Būk matomas ir saugus“ atsakymai

Kokios spalvos ir kiek atšvaitų privalo būti ant dviračio (ar kitos dviratės transporto priemonės)?

Ats.: Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Abiejų kartu – ir liemenės, ir žibintų – naudoti nebūtina.

Kaip naudojamas pakabinamas atšvaitas?

Ats.: Pakabinamas atšvaitas segtuku prisegamas vidinėje kišenės dalyje dešinėje pusėje ir išimamas einant tamsoje keliu.

Kokiais atvejais privaloma dėvėti šviesą atspindinčią liemenę transporto priemonių vairuotojams?

Ats.: Bet kokios transporto priemonės vairuotojas, sustojęs tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje, išskyrus stovėti skirtas vietas, išlipęs privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Kokiam atstumui likus iki pėsčiojo, nesinaudojančio atšvaitais, jį pastebės automobilio vairuotojas, jei važiuojama tamsiu paros metu, įjungus tolimasias šviesas?

Ats.: Likus daugmaž 100 m.

atsvaitu-naudojimas1

 

 

 

 

 

 Kaip turi atrodyti šviesą atspindinti liemenė?

Ats.: Ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais – tai geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos liemenė arba kitas viršutinės kūno dalies (nuo kaklo iki juosmens) drabužis su iš visų pusių kitiems eismo dalyviams matomais šviesą atspindinčiais elementais.

atsvaitai_3-530x260

 

 

 

 

 

——

Na, štai ir paskutinis konkurso „Būk matomas ir saugus“ klausimas. Primename, kad atsakymus į VISUS klausimus reikia išsiųsti el. p. karolina.prankiene@panevezysvsb.lt iki š. m. lapkričio 22 d.(laiške nurodykite vardą, pavardę ir tel. numerį).

2016.11.18
Kaip turi atrodyti šviesą atspindinti liemenė? 

2016.11.17

Kokiam atstumui likus iki pėsčiojo, nesinaudojančio atšvaitais, jį pastebės automobilio vairuotojas, jei važiuojama tamsiu paros metu, įjungus tolimas šviesas?

matomumas_atsvaitai-copy

 

 

 

 

2016.11.16

Kokiais atvejais privaloma dėvėti šviesą atspindinčią liemenę transporto priemonių vairuotojams?

atsvaitai_1

 

 

 

 

2016.11.15

Kaip turi būti naudojamas pakabinamas atšvaitas?

atsvaitas_9

 

 

 

 

 

2016.11.14

Kokios spalvos ir kiek atšvaitų privalo būti ant dviračio?

stock-question-mark

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *