Administracinė informacija

Vitaminas D

Vitaminas D yra svarbus organizmui, nes reguliuoja mineralinių medžiagų (kalcio, fosforo, magnio) apykaitą, taip pat yra duomenų, kad šis vitaminas teigiamai veikia imuninę sistemą (poveikis gali būti dvejopas: vienus imuninės sistemos komponentus jis gali slopinti, o kitus aktyvinti) ir taip mažina riziką susirgti alergija, gripu, diabetu, tuberkulioze, nutukimu, hipertenzija, išsėtine skleroze, kai kuriomis inkstų ir širdies ligomis bei greitina žaizdų gijimą.
Yra žinomos kelios jo formos, iš kurių žmogaus organizmui svarbiausios yra ergokalciferolis (vitaminas D2) ir cholekalciferolis (vitaminas D3). Vitaminas D3 yra gaminamas odoje, veikiant UVB tipo saulės spinduliams. Šiuo būdu gauname didžiausią dalį viso organizme esančio vitamino D3 – net iki 80–90 proc., o su maistu ir (arba) papildais jo gauname tik 10–20 proc. Iš augalinio maisto organizmas gauna vitamino D2, o iš gyvulinės kilmės maisto – vitamino D3. Ilgą laiką abi vitamino D formos buvo laikomos vienodai geromis, tačiau paskutiniais tyrimais įrodyta, kad vitaminas D3 yra daug veiksmingesnis ir turi ilgesnę veikimo trukmę nei vitaminas D2. Vitamino D atsargos yra kaupiamos riebaliniame audinyje ir yra labai sunkiai pašalinamos iš organizmo (lengviausiai pasišalina vitamino D3 forma).
Trūkstant vitamino D, vaikams gali deformuotis kaukolė ir stuburas, žandikauliai, gali sutrikti dantų dygimas, atsirasti dėmių dantų emalyje. Suaugusiesiems susilpnėja raumenys, silpnėja imunitetas, gali suminkštėti kaulai, susergama osteomaliacija (kaulų suminkštėjimu). Taip pat vitamino D trūkumas prisideda prie rachito atsiradimo ir padidina tuberkuliozės susirgimo riziką. Vitamino D nepakankamumas yra klastingas, nes požymiai išryškėja tik po tam tikro laiko.

Vitamino D tam tikrais atvejais galima ir perdozuoti. Vitamino D perdozavimo (hipervitaminozės) požymiai pasireiškia ne iš karto. Tiek simptomai, tiek tyrimų rezultatai šio vitamino perteklių gali parodyti tik tuomet, kai perdozavimas bus „įsisenėjęs“. Esant hipervitaminozei, pasireiškia silpnumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, atsiranda kalcio nuosėdų organizme, gali sutrikti inkstų veikla ar vystytis aterosklerozė. Buvimas saulėje vitamino D perdozavimo nesukelia, tai gali įvykti tik vartojant per daug vitamino D papildų, nežinant šio vitamino kiekio savo organizme.

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos užsiėmimai

Mums svarbus kiekvienas žmogus.
Dirbame Jums – sergančiam, sveikam, kiekvienam.
Norite sustiprinti sveikatą?

Rugsėjo 16 d. 17.15 val. laukiame Jūsų Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos užsiėmimuose ir esame pasiruošę Jums padėti.
Išsami informacija ir registracija (būtina) tel. (8 45) 46 75 06.

  Lankstinukas

Fiziniai užsiėmimai „Sveika nugara“

Jau rugsėjo 3 d. startuoja fiziniai užsiėmimai „Sveika nugara“ (projektas „Judėsi – laimėsi“, finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios programos lėšomis).

Nugaros skausmas – civilizacijos rykštė – fizinio kūno nepriežiūros ir negebėjimo jo valdyti pasekmė. Išvengsime nugaros skausmų tada, kuomet visą kūną palaikantys raumenys bus stipresni.
Pratimų metu sieksime pagerinti raumenų ištvermę, lankstumą, laikyseną, sustiprinti giliuosius pilvo, nugaros raumenis, mokysimės pažinti savo kūną, suprasti taisyklingas kūno padėtis, kuriose sąnariai „jaučiasi patogiai, saugiai“.

2019 08 21 registracija baigta. Kviečiame sekti informaciją ir registruotis į kitus fizinius užsiėmimus.

 

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Judėsi – laimėsi“ (finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės specialiosios sveikatos rėmimo programos) startavo rugpjūčio 10 d.

Žygis „Judėkime, šokime, juokimės“ įvyko!
Įveikus 12 km Žydrąją dviračių trasą nuo Senvagės, Berčiūnų pušynas aidėjo nuo būgnų muzikos, aktyvaus judesio, skardaus juoko ir šokių.
Ačiū už bendrystę, puikią nuotaiką, pozityvą visiems žygeiviams! O Jūsų buvo daug!

Ačiū žygio partneriams:
Panevėžio miesto savivaldybei,
VšĮ „Berčiūnų ateitininkų stovyklai“,
IĮ „Jurgitėlės amatai“,
Asociacijai „Visada su sportu“,
Panevėžio klubui „Dviračiai“,
Raimundui Dambrauskui.
Už įamžintas žygio akimirkas Meilei Druktenytei, Tik Foto.

Nuotraukas rasite čia: https://www.seminaras.panevezysvsb.lt/galerija/

 

 

Projektas „Judėsi – laimėsi“

Renkamės rugpjūčio 10 d. 10 val. Senvagėje, prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro paminklo.
Žygiuosime, važiuosime, eisime dviračių Žydrąja trasa nuo Panevėžio Senvagės iki Berčiūnų pušyno (apie 12 km). Berčiūnų pušyne „Afrikietiškų būgnų“ praktinis užsiėmimas.
Jūsų laukia staigmenos, prizai.

Išsami informacija ir registracija tel. (8 45) 46 75 06.

Kviečiame dalyvauti visus – ir jaunus, ir senjorus, ir šeimomis, ir po vieną žygyje „Judėkime, šokime, juokimės“!

Projektas „Mes už blaivų ir aktyvų Panevėžį!“

Tikslas – didinti Panevėžio miesto gyventojų sąmoningumą rinktis fizinį aktyvumą ir bendrystę, kaip būdą, sveikai ir be alkoholio leisti laisvalaikį.

Trečiadieniais numatytomis datomis (prisegama) vyks septyni ėjimai-bėgimai Senvagėje, nuo 18.00 iki 19.00 val.

Dalyviai distanciją ir jos įveikimo būdą pasirenka patys, o kiekvieną renginį pradėsime vis kitokia mankšta.

Pačių aktyviausių dalyvių lauks organizatorių ir partnerių paruoštos malonios staigmenos, prizai (dalyvavimas renginiuose bus pažymimas dalyvio kortelėje).

Renginys finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.